Zadzwoń do nas 22 671 06 14 info@naFieldorfa.pl

Holter

NZOZ Centrum Medyczne na Fieldorfa

Istnieją dwa rodzaje badania tzw. Holterem. Oba przeprowadza się w okresie 24 godzin, kiedy to pacjentowi zakładane są specjalne diody i aparat wykonujący dobowy pomiar, bądż to pracy serce (24h Holter EKG), bądź ciśnienia krwi w organiźmie (24h Holter RR).
24h Holter EKG
Wyniki tego badania umożliwiają ocenę pracy serca, jego zaburzeń rytmu w okresie dobowym, ocenę rozrusznika serca oraz wiedzę o nieprawidłowościach w ukrwieniu mięśnia sercowego. Istotą tego badania jest wykonanie go w warunkach normalnej aktywności badanego, stąd 24 godzinny pomiar, kiedy to pacjent wypuszczany jest do domu, a badanie trwa nieprzerwanie do czasu powrotu następnego dnia do przychodni.

24h Holter RR
Badanie to pomaga w wykrywaniu nadciśnienia, jak i ocenie skuteczności prowadzonego leczenia nadciśnienia. Jest wskazane u osób, u których stwierdzono różnice w pomiarach ciśnienia w czasie kolejnych wizyt, między pomiarami w domu i w gabinecie. Ponieważ wykonywane jest w okresie 24 godzin, po wcześniejszym założeniu aparatu na ciele pacjenta i wypuszczeniu go do domu, pomaga skutecznie w wykryciu tzw, „nadciśnienia białego fartucha” czyli wzrostu ciśnienia powodowanego stresem związanym z wizytą u lekarza.