Zadzwoń do nas 22 671 06 14 info@naFieldorfa.pl

Najlepszy prezent dla siebie na Nowy Rok?
To zacząć nowe 12 miesięcy będąc spokojnym o swoje zdrowie.
Nasze babcie mogą jeszcze twierdzić, że „Lepiej nie wiedzieć, co się ma i dlatego się nie badać”, ale my już musimy rozumieć, że prawda jest dokładnie odwrotna.Współczesna medycyna daje niewiarygodne wręcz rezultaty w walce z chorobami, jeśli porówna się ją do tej z XIX wieku. Dlatego diagnozna postawiona dzisiaj to nie wyrok, a odwrotnie, szansa na szybkie i bardzo często całkowite wyleczenie.

Istotą rzeczy jest – badać się na czas. W Centrum Medycznym na Fieldorfa każdy z naszych lekarzy tę prawdę zna i przekazuje ją swoim pacjentom.

Wystarczy bardzo niewiele, żeby ustrzec się przed takimi chorobami jak np: zawał, rak szyjki macicy, czy rak piersi, a jednak wszystkie one występują na czele chorób odpowiedzialnych za zgony na całym świecie. Dzieje się tak nie dlatego, że są one nieuleczalne. Dla przykładu rak piersi wykryty we wczesnym stadium (I i II stopień choroby) jest uleczalny aż w 90% przypadków. Ale dlatego, że chorzy za późno zgłaszają się ze swoim problemem do lekarza. Najlepszym przykładem takiego zaniechania są choroby układu krążenia. Od lat są one na pierwszym miejscu, razem z nowotworami, chorób odpowiedzialnych za liczbę zgonów w Polsce. A tymczasem żeby uchronić się przed zawałem, wystarczy wykonywać regularne badanie krwi (tzw. Lipidogram), a w razie złych wyników, sięgnąć po pomoc lekarza. Ten w pierwszej kolejności pomoże nam zmienić nasze nawyki żywieniowe i zaleci codzienną dawkę zdrowego ruchu. W drugiej będzie mógł pomóc nam farmakologią. Leki najnowszej generacji są w stanie już nie tylko obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, ale wręcz rozpuszczać istniejące złogi cholesterolowe, które odpowiedzialne są za zawały. A to tylko jeden z przykładów na to, że od diagnozy do ciężkiej choroby jest jeszcze długa droga.

Poniżej przedstawiamy listę 10 badań, które warto zrobić co roku z myślą o swoim zdrowiu i zachęcamy do omawiania tematu badań profilaktycznych z naszymi lekarzami. Indywidualne podejście jest zawsze gwarancją najlepszych rezultatów, a my jesteśmy w Centrum Medycznym na Fieldorfa po to, by Państwu pomagać.

10 podstawowych badań profilaktycznych:

  1. Morfologia ogólna
  2. OB (badanie krwi pomagające wykryć stany zapalne w organizmie)
  3. Lipidogram (badanie poziomu cholesterolu HDL i LDL oraz trójglicerydów)
  4. Poziom glukozy (w celu zauważenia na czas cukrzycy typu II)
  5. Poziom pierwiastków we krwi (oznaczenie ich pomaga w wykryciu anemii)
  6. Badanie moczu
  7. Próby wątrobowe
  8. Wizyta u ginekologa i badanie cytologiczne
  9. USG piersi i ginekologiczne
  10. Wizyta u stomatologa